« Svibanj 2024 »

Obavijest i upute o područjima provjere, vremenu i mjestu održavanja testiranja za učitelj/icu hrvatskog jezika
Autor: Ana Vargović, 26. 4. 2024.

KLASA: 112-01/24-01/5

URBROJ: 2170-1-51-24-3

Rijeka, 26.04.2024. godine

Na temelju članka 11. i 18. Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja  u Osnovnoj školi „Pehlin“, Povjerenstvo za procjenu i vrednovanje kandidata koji sudjeluju u natječaju za zasnivanje radnog odnosa na radno mjesto učitelj/ice u hrvatskog jezika objavljuje kandidatima sljedeću:

Obavijest i upute o područjima provjere, vremenu i mjestu održavanja testiranja

Za kandidate koji ispunjavaju formalne uvjete iz Natječaja za radno mjesto učitelj/ice hrvatskog jezika objavljenoga dana 18. travnja 2024. godine na mrežnim stranicama i oglasnoj ploči Hrvatskog zavoda za zapošljavanje te mrežnim stanicama i oglasnoj ploči školske ustanove, provest će se prema Pravilniku o načinu i postupku zapošljavanja u Osnovnoj školi „Pehlin“, skraćeni postupak vrednovanja.

1. Pravila testiranja

Svi kandidati koji su pravodobno dostavili potpunu prijavu sa svim prilozima odnosno ispravama i ispunjavaju uvjete natječaja pozivaju se na razgovor, odnosno intervju.

Kandidati koji ne udovoljavaju uvjetima natječaja bit će obaviješteni od strane Povjerenstva.

Procjena i vrednovanje kandidata sastoji se od razgovora/intervjua.

Ako kandidat ne pristupi razgovoru/intervjuu, smatra se da je odustao od prijave na natječaj.

Svi kandidati dužni su prilikom dolaska na razgovor/intervju sa sobom imati odgovarajuću identifikacijsku ispravu (važeću osobnu iskaznicu, putovnicu ili vozačku dozvolu).

1.  Usmeno testiranje

Članovi Povjerenstva imaju pravo postavljati kandidatu do tri pitanja.

Povjerenstvo u razgovoru s kandidatima utvrđuje znanja, sposobnosti, interese i motivaciju kandidata za rad u školi.

Svaki član Povjerenstva vrednuje rezultat razgovora (intervjua) od 1-5 bodova koji se na kraju zbrajaju.

Smatra se da je kandidat zadovoljio ako je ostvario najmanje 50% bodova od ukupnog broja bodova svih članova Povjerenstva.

1. Rezultati javnog natječaja

Nakon utvrđivanja rezultata testiranja Povjerenstvo utvrđuje rang listu kandidata koju isti dan dostavlja ravnatelju.

Na temelju dostavljene rang liste kandidata ravnatelj odlučuje o kandidatu za kojeg će zatražiti prethodnu suglasnost Školskog odbora za zasnivanje radnog odnosa između tri najbolje rangirana kandidata prema ukupnom broju bodova, odnosno svih kandidata koji imaju tri najbolje bodovana rezultata, a prije odluke poziva kandidata ili kandidate na razgovor.

Kandidate se o rezultatima provedenog Natječaja izvješćuje putem mrežnih stranica OŠ „Pehlin“: http://os-pehlin-ri.skole.hr/natje_aji

1.  Pravo uvida u natječajnu dokumentaciju

Kandidati imaju pravo uvida u natječajnu dokumentaciju i rezultate razgovora/intervjua izabranog kandidata s kojim je sklopljen ugovor o radu u skladu s propisima koji reguliraju područje zaštite osobnih podataka.

1.  Vrijeme i mjesto održavanja testiranja

Razgovor/intervju održat će se dana 06.05.2024. godine (ponedjeljak) u 12:00 sati u prostorijama Osnovne škole „Pehlin“, Pehlin 34,  51000 Rijeka.

Postupak procjene i vrednovanja kandidata provodi se sukladno Pravilniku o načinu i postupku zapošljavanja u Osnovnoj školi „Pehlin“ (KLASA: 003-05/19-01/2; URBROJ: 2170-55-07-19-01).

Povjerenstvo za procjenu i vrednovanje kandidata