« Svibanj 2024 »

Škola u prirodi - Stara Sušica
Autor: Administrator , 15. 10. 2013.

Učenici četvrtih razreda OŠ ''Pehlin'' boravili su u  ''Školi u prirodi'', u Staroj Sušici  od 30. rujna do 4. listopada 2013.godine.

Krenuli smo ispred škole 30.9.2013. godine u 13 sati. Prolazeći kroz Gorski kotar upoznali smo gorski kraj Republike Hrvatske. Dolaskom u stari dvorac koji su izgradili Frankopani dočekala nas je vesela družina s voditeljicom dvorca Sekom. Smjestili smo se u sobe i večer proveli u dvorcu uz muziku, ples i zabavu.

Probudilo nas je prohladno jutro, karakteristično za gorske krajeve. Nakon doručka autobusom smo se uputili prema NP Risnjak. Ispred doma, dočekala nas je vodičkinja koja nas je provela 4 km dugom Poučnom stazom Leska. Među risnjačkim stijenama i ponikvama, u divnim crnogoričnim i bjelogoričnim šumama upoznali smo biljni i životinjski svijet koji tamo živi. Na kraju obilaska hranili smo patkice i divili se prekrasnom jezercu smještenom ispred samog planinarskog doma. Nakon večere zabavljali smo se na temu „lude frizure“.

Treći dan Škole u prirodi posjetili smo grad Ogulin. Posjetili smo Zavičajni muzej grada, nakon čega nas je vodičkinja provela gradom i upoznala s kulturnom baštinom i legendama grada. Pričala nam je o postanku Đulinog ponora, legendi s planine Klek, važnim povijesnim osobama te spomenicima kulture. Naša avantura nastavila se u restoranu na jezeru Sabljaci gdje su nas ugodno iznenadili svojom posjetom ravnatelj i gospođa pedagog. Nakon ručka imali smo razne radionice i zabavu. Iskazali smo se u glumačkom talentu sudjelujući u igrokazu, polagali vožnju na metli te pjevačkim i plesnim sposobnostima. Povratkom u dvorac nastavila se zabava na temu „super talent“ gdje smo pokazali najbolje talente.

Nakon doručka uputili smo se na farmu krava. Vrlo ljubazni i dragi ljudi objasnili su nam detaljno put mlijeka od mužnje do tetrapaka. Strpljivo su odgovarali na sva naša znatiželjna pitanja te nas lijepo ugostili. Nakon ručka upoznali smo lovca Johana koji nas je odveo duboko u šumu i svojim iskustvom i znanjem pokazao sve ljepote i čari koje krije goranska šuma. Navečer smo imali party iznenađenja i dodijelu diploma za uspješno sudjelovanje u Staroj Sušici.

Posljednji dan Škole u prirodi proveli smo u igri i zabavi te boljem upoznavanju okolice dvorca. Nakon ručka veseli, puni utisaka i spoznaja krenuli smo u Rijeku.

Fotografije možete pogledati u našoj fotogaleriji.