« Svibanj 2024 »

Obavijest roditeljima
Autor: Danka Jergović, 15. 1. 2019.

INFORMACIJE VEZANE UZ UPIS U PRVI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

ZA ŠKOLSKU GODINU 2019./2020.

Sukladno Pravilniku o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnoga povjerenstva ("Narodne novine" broj 67/2014.) djeca rođena od 01. travnja 2012. do 31. ožujka 2013. godine obvezna su pristupiti upisu u prvi razred osnovne škole prema upisnim područjima za svaku osnovnu školu, a prema prijavljenom mjestu prebivališta odnosno boravišta djeteta.

Prijave djeteta za upis provodit će se od 21. do 25. siječnja 2019. godine u osnovnim školama najbližima mjestu prebivališta/boravišta.

(v. Opširnije!)

Postupak utvrđivanja psihofizičkoga stanja djece radi upisa u prvi razred osnovne škole provodi se u razdoblju od 31. ožujka do 15. lipnja tekuće godine.

Iznimno od navedenog roka, djeca s već utvrđenim teškoćama u razvoju trebaju pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja radi upisa u prvi razred osnovne škole u vremenu od 01. veljače do 15. travnja tekuće godine kako bi im se pravovremeno odredila programska i profesionalna potpora.

U slučaju da dijete ne može pristupiti utvrđivanju psihofizičkoga stanja u vremenu koje je utvrđeno rasporedom pregleda, roditelji odnosno skrbnik/ca su dužni do 30. svibnja tekuće godine o tome obavijestiti stručno povjerenstvo škole kojoj dijete pripada prema upisnom području, koje će utvrditi drugo odgovarajuće vrijeme.

Roditelji odnosno skrbnik/ca mogu upisati dijete u školu kojoj ne pripada po upisnom području ako to ne izaziva povećanje broja razrednih odjela, odnosno ako upisuje dijete u školu koja izvodi alternativne, međunarodne te programe na jeziku i pismu nacionalnih manjina, ili se upisuje u školu kojoj je osnivač druga pravna ili fizička osoba. Upisom djece iz drugih upisnih područja ne smije se narušiti optimalan ustroj rada škole i ne smije se onemogućiti upis obveznicima koji pripadaju upisnom području škole.

Roditelji odnosno skrbnik/ca mogu Uredu podnijeti zahtjev za uvrštenje djeteta u popis školskih obveznika za upis u I. razred osnovne škole rođenog od 01. travnja 2013. do 31. prosinca 2013. godine radi utvrđivanja mogućnosti prijevremenog upisa u I. razred osnovne škole. („Obrazac –zahtjev“). Zahtjev se podnosi najkasnije do 31. ožujka 2019. godine.

Roditelji odnosno skrbnik/ca mogu Uredu podnijeti zahtjev za privremeno oslobađanje obveze upisa u I. razred osnovne škole. („Obrazac – zahtjev“)

PRIJAVE U ŠKOLI:

21. – 25. SIJEČNJA  2019.

VRIJEME:     PONEDJELJAK – ČETVRTAK: 15.00-18.00 SATI

PETAK:  9.00-13.00 SATI

PRILOŽITI:

PRESLIKU  RODNOG  LISTA,  DOMOVNICE

NA UVID OSOBNU ISKAZNICU RODITELJA  - RADI  PREBIVALIŠTA

U ŠKOLI JE ORGANIZIRAN PRODUŽENI  BORAVAK ZA UČENIKE.

RAVNATELJ:

Željko Šimunić, mag.prim.educ.